SÜMBOOLIKA

Volbrirongkäik 2010.aastal. Fotol näha musti rebastekleid ja värvitekleid. Rongkäigupeas lipuvalve C!FP lipu ja särpidega. Tegevliikmete, vilistlaste ja üliõpilasvilistlaste välismärkideks on valge-punane-roheline tekkel ja värvipael. Värvikombinatsiooni autoriks oli asutajaliige Saima Vares.   Valge sümboliseerib põhjamaa lumevälju, hingelist puhtust ning hariduspüüdu; Punane koidutaevast, isamaa-armastust, õestust ja noorustuld; Roheline kodumaa metsi ja niitusid, julget lootust ning energilist püüet paremuse poole.Korp! Filiae Patriae värvitekli põhi Stiliseeritud lumeräitsakas värvitekli põhjal kujutab õnnemärki eesti mütoloogiast. Noorliikmed kannavad musta rebasteklit hõbetatud sirkliga vasakul küljel. Sirkli tähendus on: Vivat, crescat, floreat corporatio Filiae Patriae!   Korp! Filiae Patriae esimees kannab esimehe märki, mida pärandatakse esimehelt esimehele. Alates 80. aastapäevast on C!FP välja andnud aumärke nendele liikmetele ja toetajatele, kes on oma tegevusega meie organisatsiooni arengule ja heaolule eriti kaasa aidanud. Jumalateenistus korp! Filiae Patriae 90. aastapäeval Tartu Jaani kirikus.    Korporatsiooni Filiae Patriae lipp õnnistati Pauluse kirikus Eestis tegevuse taastamisel 17. veebruaril 1989. aastal. Jutlustas Tartumaa praost Harald Tammur ning assisteeris korp! Filiae Patriae liige vil! Margit Nirgi.           Asutamisel kuulusid välismärkide hulka ka rapiirid. Kehakasvatuse juhataja (tänapäeval: spordivaim) eestvedamisel korraldati 1930ndate aastate alguses isegi mõned vehklemistunnid. Õestusrituaali juures kasutati rapiire aastatel 1920-1940. Pärast seda rapiire enam ei kasutata.  korp! Filiae Patriae värvirapiirid Best uk web site hosting quality providers best site web hosting companies top

SÜMBOOLIKA

SÜMBOOLIKA
Volbrirongkäik 2010.aastal. Fotol näha musti rebastekleid ja värvitekleid. Rongkäigupeas lipuvalve C!FP lipu ja särpidega.

Tegevliikmete, vilistlaste ja üliõpilasvilistlaste välismärkideks on valge-punane-roheline tekkel ja värvipael. Värvikombinatsiooni autoriks oli asutajaliige Saima Vares.

 

Valge sümboliseerib põhjamaa lumevälju, hingelist puhtust ning hariduspüüdu;
Punane koidutaevast, isamaa-armastust, õestust ja noorustuld;
Roheline kodumaa metsi ja niitusid, julget lootust ning energilist püüet paremuse poole.

SÜMBOOLIKA
Korp! Filiae Patriae värvitekli põhi

Stiliseeritud lumeräitsakas värvitekli põhjal kujutab õnnemärki eesti mütoloogiast.

Noorliikmed kannavad musta rebasteklit hõbetatud sirkliga vasakul küljel. Sirkli tähendus on: Vivat, crescat, floreat corporatio Filiae Patriae!
 
Korp! Filiae Patriae esimees kannab esimehe märki, mida pärandatakse esimehelt esimehele. Alates 80. aastapäevast on C!FP välja andnud aumärke nendele liikmetele ja toetajatele, kes on oma tegevusega meie organisatsiooni arengule ja heaolule eriti kaasa aidanud.

SÜMBOOLIKA
Jumalateenistus korp! Filiae Patriae 90. aastapäeval Tartu Jaani kirikus.

 

 

Korporatsiooni Filiae Patriae lipp õnnistati Pauluse kirikus Eestis tegevuse taastamisel 17. veebruaril 1989. aastal. Jutlustas Tartumaa praost Harald Tammur ning assisteeris korp! Filiae Patriae liige vil! Margit Nirgi.

 

 

 

 

 

Asutamisel kuulusid välismärkide hulka ka rapiirid. Kehakasvatuse juhataja (tänapäeval: spordivaim) eestvedamisel korraldati 1930ndate aastate alguses isegi mõned vehklemistunnid. Õestusrituaali juures kasutati rapiire aastatel 1920-1940. Pärast seda rapiire enam ei kasutata.

 

SÜMBOOLIKA
korp! Filiae Patriae värvirapiirid
Korp! Filiae Patriae
Struve 4, Tartu 51003
tel (+372) 568 644 15
e-post: info[at]cfp.ee
Copyright © 2018
SÜMBOOLIKA
SÜMBOOLIKA SÜMBOOLIKA
for website hosting in the UK you may want to look articles at best UK web hosting on this site araweb.co.uk articles page they present some UK web site hosting providers, which offer best topping quality web hosting. easy to use best web hosting companies website solutions provided by best web hosting website companies with reasonable time websites design, soodsate kodulehtede tegemine siin originaalse kujundusega kodulehekülje tegemine aga ka korraliku ja mugavalt hallatava kodulehe tegemine vaata siin pakub kodulehe tegemise alast nõu.

HEA TEADA                         

Uusi liikmeid võtame vastu iga semestri alguses. Korporatsiooni Filiae Patriae liikmeks võivad saada Eesti Vabariigi kõrgkoolis õppivad eesti soost naised.

Külalisõhtuid on kolm ning need toimuvad enamasti semestri teisel ja kolmandal nädalal.

 

TEGEVUS

Uudised

Igapäevane tegevus

Noorliikmeaeg

Konverentsid ja kogumikud

Sõprusorganisatsioonid

LIIKMED

Tegevkonvent

Vilistlaskogu

Väliskoondised

Maailmakaart

Liikmeks astumine